O nas

Jesteśmy parą podróżników, których połączyła ogromna ciekawość świata. Odkąd się poznaliśmy idziemy ramię przy ramieniu wspólnym szlakiem.

Umiłowanie do poznawania nowych miejsc i ludzi oraz żeglarska pasja dały początek firmie “Słoń na horyzoncie”, którą założyliśmy aby nie tylko żeglarze mogli poznawać piękne miejsca z perspektywy katamaranu.

Pojawienie się dzieci nie zamknęło nas w czterech ścianach. Przeciwnie – stało się motorem do nowych wyzwań, które z ochotą podejmujemy. Zmienił się tylko styl podróżowania, dostosowany do potrzeb naszej 4 osobowej rodziny. Wspólnie żeglowaliśmy już na Karaibach, Seszelach, Włoszech, Grecji i Chorwacji a wędrowaliśmy po Nowej Zelandii, RPA, Hawajach i wielu krajach Europy.

Rozszerzyliśmy ofertę naszej firmy żeglarskiej o rejsy rodzinne, na których możecie bezpiecznie i komfortowo spędzić niezapomniane wakacje pod żaglami w najpiękniejszych zakątkach świata.

Stworzyliśmy dla Was także dwa wakacyjne miejsca, w których rodzina z dziećmi znajdzie wszystko czego potrzebuje. Są to:

“Słoneczny Apartament” na Fuerteventurze, jednej z Wysp Kanaryjskich, gdzie przez cały rok można cieszyć się słońcem, morzem i ogromną, piaszczystą plażą

“Zielony dom” otoczony lasem pod Poznaniem, gdzie jedynymi sąsiadami są sarny i jelenie.

Prowadząc bloga, pragniemy podzielić się z Wami naszym doświadczeniem w temacie podróżowania z dziećmi. Podpowiadamy jak zaplanować i zorganizować różne możliwości rodzinnego wypoczynku. Wskazujemy gdzie jechać i o czym pamiętać, abyście zapamiętali Wasze wakacje jako “te najlepsze”.

W skład naszej rodziny wchodzą:

Basia – oaza spokoju i racjonalizmu, twardo stąpa po ziemi. Kapitan jachtowy z ogromnym doświadczeniem. Żegluje od urodzenia i potrafi manewrować katamaranem jak mało który facet. Wszędzie jest jej dobrze, pod warunkiem, że jest tam ciepło. Ceni sobie dobrą kuchnię, zwłaszcza taką, w której brak jest niezdrowych dodatków. Instruktorka narciarstwa. Przede wszystkim jednak kochająca matka, potrafiąca z niebywałą intuicją omijać pułapki wychowawcze i budować relację z córkami

Adam – Kapitan jachtowy, mający za sobą ponad 70 rejsów morskich. Od 18 lat występujący na scenie i programach telewizyjnych jako aktor kabaretu DNO z Dąbrowy Górniczej. Fotograf, miłośnik dronów, model, lektor, konferansjer, wokalista. Znajdziecie w nim przewodnika po górach, kompana na spływie kajakowym czy narciarskim stoku, albo po prostu kumpla, który chętnie pójdzie z Wami konie kraść. W niewytłumaczalny sposób przyprawia o uśmiech dzieci w dowolnym wieku i z różnych kultur. Co ciekawe udaje się to nawet we własnym domu 🙂

Tosia – Przedszkolak, któremu za kilka miesięcy “stuknie jej “4-ka” z przodu 🙂 Odbyła z nami 93 loty, odwiedzając klikanaście krajów na 5 kontynentach. Spędziła 10 tygodni na rejsach katamaranami z czego pierwsze dwa tygodnie w wieku 3 miesięcy na Karaibach. Wszędzie była blisko ludzi, przez których jako uśmiechnięta blondyneczka była rozchwytywana. Być może stąd jej olbrzymia otwartość na ludzi.

Oahu

Juleczka – Nasze niespełna roczne, wiecznie uśmiechnięte szczęście. Dziecko o którym można było powiedzieć w dniu ukończenia 4 miesiąca, że 1/4 życia spędziło na Hawajach 🙂 Wiedząc, że siostrę ma na schwał i niełatwo będzie ją dogonić, zaczęła chodzić jeszcze przed 10 miesiącem. Jak na razie na wszystko mówi “tata”, ku ogromnej radości Adama!

Chcemy podzielić się z Wami naszymi doświadczeniami, przemyśleniami i pasjami.  Zobaczcie jak widzimy otaczający nas świat. Jak kreujemy nasz własny. Weźcie z niego co uważacie za ciekawe. Każde spotkanie z Wami także dla nas  będzie inspirujące, za co Wam z góry dziękujemy!

jedzenie Hawaje

Przepis na nasz blog!

Do naczynia w kształcie kuli ziemskiej wsadzić porcję podróżniczych historii, dodać zdrowe i/lub oryginalne jedzenie. Oryginalny styl życia zmiksować z rodzicielstwem. Wszystko razem aktywnie wymieszać, zawinąć w mapę świata i wstawić do piekarnika.

Całość podawać w towarzystwie samodzielnie przygotowanych fotografii, okraszonych humorem.

Smacznego!