Bez kategorii

Śladami Bogów Olimpu

30 listopada 2023

Młodzieżowy rejs po wyspach greckich

Wizja żeglarskiej przygody

  • Propagowanie sportu i kultury żeglarskiej wśród młodzieży szkolnej
  • Integracja i wzmocnienie jej identyfikacji ze szkołą
  • Odkrywanie histori, kultury i geografii Grecji
  • Bezpieczny, aktywny wypoczynek pod opieką opiekunów i doświadczonych skipperów
  • Nauka poprzez doświadczanie

Na naszym rejsie odkrywać będziemy od strony morza najpiękniejsze zakątki Zatoki Sarońskiej*. Wyruszymy z Aten, miasta będącego kolebką naszej cywilizacji by zagłębić się w wyspiarskie życie, w którym dominują kolorowe porty, kameralne plaże, błękitna woda, orzeźwiający wiatr wypełniający żagle flotylli jachtów.

To wszystko w połączeniu z ujmująca gościnnością mieszkańców oraz wyborną kuchnią tworzy magiczny klimat, który pamięta się do końca życia.

*Przebieg rejsu jest zawsze dostosowany do panujących warunków i decyzją kapitana może być modyfikowany.

Oceanis 46.1

Jacht Oceanis 46.1 wyprodukowany przez wiodącą w branży francuską stocznię Beneteau, zapewnia wygodną a przede wszystkim bezpieczną żeglugę po morzu*.

Na jachcie znajdują się 4 kabiny dwuosobowe, dwie łazienki oraz kabina dla skippera i opiekuna.

Na pokładzie jachtu znajduje się wszystko to, co potrzebne podczas żeglarskiej przygody – od żagli i silnika po ciepłą wodę pod prysznicem oraz w pełni wyposażoną kuchnię z lodówką i kuchenką.

*Docelowy jacht będzie taki jak w prezentacji lub w porównywalnej klasie.

Trasa rejsu

Ateny – miasto Sokratesa

Miasto, gdzie rodziła się starożytna myśl filozoficzna. To tu wprowadzono pierwszą demokrację. Możesz obserwować słynną zmianę warty, przemierzać wąskie uliczki ateńskiej Plaki i spojrzeć ze wzgórza Akropolu na pejzaż stolicy Attyki wypełnionej klasycznymi zabytkami i gwarem turystów.

Agia Marina – Egina

Najważniejszym zabytek Eginy jak i wszystkich Wysp Sarońskich są ruiny sanktuarium poświęconego patronce wyspy bogini Afai, która identyfikowana była z Ateną. Wraz z Partenonem na Akropolu Ateńskim oraz Świątynią Posejdona na Przylądku Sunion tworzyła ona Święty Trójkąt.

Wyspa Moni

Kąpiąc się w krystalicznie czystej wodzie u wybrzeży tej bezludnej wysepki, mamy możliwość zaobserwować niezwykłe przejścia kolorystyczne od lazuru morza poprzez intensywną zieloną roślinność porastającą wyspę, aż do błękitu nieba.

Methana

Jednym z efektów wulkanicznego pochodzenia Półwyspu Methana są termalne źródła, które już w starożytności gromadziły miłośników spa pod otwartym niebem. Do dziś odwiedzający to miejsce mogą zażyć kąpieli w doskonale działającej na skórę termalnej wodzie, choć kąpielisko czasy świetności ma dawno za sobą.

Hydra

Wyspa Hydra i jej stolica będąca zarazem jedynym portem jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Grecji. To urokliwe, wkomponowane w naturalne ukształtowaną zatokę miasteczko, przyciąga zarówno turystów jak i celebrytów z całego świata. Jednym z nich był Leonard Cohen, który mieszkał i tworzył w tym miejscu.

Poros

Port Poros to urokliwe miasteczko leżące nad malowmniczym kanałem o szerokości zaledwie 300 metrów, oddzielającym wyspę Poros od Peloponezu. To miejsce każdego dnia gości dziesiątki żeglarskich załóg, wabiąc ich urokiem wąskich klimatycznych uliczek i genialną kuchnią.

Vathi

Półwysep Methana to kraina 32 wygasłych wulkanów. Wspinaczka na jeden z nich daje możliwość zapoznania się z geologią tej części Grecji oraz podziwiania Zatoki Sarońskiej z innej niż morska perspektywy. Z tej górskiej wyprawy zabierzecie wspomnienia i zdjęcia, które na długo zostaną w Waszej pamięci.

Egina

Nazwa miasta bierze się bezpośrednio z mitologii. Pochodzi od uwiedzionej przez Zeusa nimfy Ajginy. Dziś to tętniący życiem port, do którego tłumnie spływają promy i jachty. Często jest to pierwsze lub ostatnie miejsce na trasie rejsu po Zatoce Sarońskiej. Wyspa znana jest z pistacji, które uważane są za najlepsze na świecie!

You Might Also Like