Blog, Parenting

Kochaj i wymagaj – warsztaty dla rodziców

6 kwietnia 2019
wychowanie

Czy to brzmi dla Was przekonywująco? Czy poszlibyście na tak zatytułowane warsztaty psychologiczne dla rodziców? I to jeszcze w gmachu świątyni Dominikanów?

Jak trafiliśmy na warsztaty

Niewyjaśniony, szczęśliwy traf sprawił, że zdecydowaliśmy się przeszło rok temu na uczestnictwo w całym cyklu. Udział w tych warsztatach, był krokiem milowym w procesie kształtowania relacji w naszej rodzinie. Pozwolił nam spojrzeć inaczej na siebie nawzajem, na nasze dzieci, związki z innymi ludźmi, a może przede wszystkim na siebie samych.

Warsztaty są prowadzone przez doświadczoną, kompetentną, bardzo autentyczną i pozbawioną wyidealizowanej maski bezdusznego eksperta osobę. Regina – psychoterapeuta, coach, wulkan energii i empatii, na codzień, żona, matka dwóch wymagających nastolatków. To ona jest w trakcie pracy genialnym motorniczym. Lokomotywą jest grupa uczestniczących w warsztatach rodziców. To ich emocje, doświadczenia i wspólna praca sprawiają, że ze spotkań wynosi się znacznie więcej niż po przeczytaniu nawet najmądrzejszej książki.

Nie mamy w rekomendowaniu tych warsztatów żadnej wymiernej korzyści. Polecamy jednak udział w tym cyklu bo widzimy o ile jesteśmy po nich bogatsi i ilu błędów mamy szansę uniknąć w procesie wychowawczym naszych córek.

Pogłębiona praktyka

Co więcej, nie poprzestaliśmy na jednym cyklu i w tym tygodniu zakończyliśmy drugi program warsztatów „Rodzeństwo bez rywalizacji”, także prowadzony przez Reginę. Jesteśmy równie zadowoleni tak jak poprzednio. W zasadzie to po tych dwudziestu spotkaniach mamy smutną refleksję, dlaczego takie sprawy nie są poruszane w wieloletnim procesie edukacji szkolnej? To świadomość siebie, umiejętności kształtowania relacji i prawidłowej komunikacji są istotą dojrzałości a nie jakieś durne sprawdzanie nabytej, podręcznikowej wiedzy.

Jeśli jesteście z okolic Poznania to z czystym sumieniem polecamy Wam kolejny cykl spotkań, który zaczyna się już 18 kwietnia. Nie obawiajcie się, jeśli nie jesteście praktykującymi katolikami – nikt Wam nie będzie kazał się modlić ani leżeć krzyżem, niech Was to nie odstrasza.

Więcej szczegółów i informacji o warsztatach znajdziecie pod linkiem:

https://poznan.dominikanie.pl/2019/04/03/kochaj-i-wymagaj-jak-byc-zaangazowanym-i-spelnionym-rodzicem-5/

Myślimy jednak, że żadna informacja nie jest tak przekonywująca jak rekomendacja – zdecydowanie jej udzielamy! Zróbcie to aby lepiej zrozumieć siebie i waszych bliskich.

Kontakt:

Regina Hojna

rhojna1@wp.pl

tel. 603 979 011

You Might Also Like